Piątek, 2017-12-15
Celiny, Ireneusza

VII Forum Samorządów Uczniowskich

Jesteś tu: » Strona startowa » Archiwum » VII Forum Samorządów Uczniowskich

W środę 16 maja 2012 r. w Gimnazjum w Woźnikach  odbyło się VII Forum Samorządów Uczniowskich. Po raz pierwszy szkoła organizowała imprezę na tak wielką skalę. W tym wydarzeniu oprócz naszej szkoły wzięło udział jeszcze siedem innych szkół, tj.: Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu, Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Psarach, Liceum Ogólnokształcące w Psarach, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie oraz Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Uroczystość rozpoczęła się o 9:30 powitaniem przez Panią Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, po którym nastąpiła prezentacja teledysków. W tej kategorii zwyciężyło Gimnazjum w Koszęcinie. Każda szkoła mogła wysłać 3 prace konkursowe na konkurs fotograficzny i plastyczny pt. „ Szkolny sport – pasja, rywalizacja, emocje ”. Spośród wielu prac fotograficznych wytypowano 3 najlepsze. I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Psarach - Julia Gorol, II miejsce zajęła uczennica naszego Gimnazjum - Patrycja Kaczmarczyk oraz  III miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Lublińcu - Julia Kubica. Natomiast w konkursie plastycznym I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Koszęcinie - Karolina Ogiołda, II miejsce zajęła uczennica  naszego Gimnazjum - Sonia Ledwoń, a III miejsce zajęła uczennic Gimnazjum w Boronowie - Julia Sukiennik, w tym konkursie zostały wyróżnione także 2 prace tj. praca Klaudii Kaim (Gimnazjum nr 2 w Lublińcu) oraz Justyny Dyli (Gimnazjum nr 1 w Lublińcu).

Całość imprezy uświetnił zespół „ NEFRE”, wykonujący muzykę reggae, przy którym wszyscy bawili się świetnie. Przed ogłoszeniem wyników degustowaliśmy pyszne grillowane kiełbaski. W tym roku zaszczytne pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Koszęcinie, które przejęło Kronikę.

VII Forum Samorządów Uczniowskich odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Powiatowego Lublińca i Burmistrza Woźnik, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkursach.

Dziękujemy licznym sponsorom, bez których ta ważna impreza międzyszkolna nie odbyłaby się: Bank PKO BP, Wanat-meble, Usługi Transportowe F. Rygoł, Grzelczak Premio, Hurtownia napoi A. J. Kulisz, Kempiński-Flakus, PZU A. Filipczyk, A&M PLAST M. Ocelok, Elekro-Partner R.K. Nowaccy i L. Jagoda, Ubezpieczenia S. Wolkownik, K.Kulisz, Sklep odzieżowy M.Janicki, Zakład Malarsko -Tapeciarski A. Skop, Produkcja Płotów Betonowych J. Piechula, Wytwórnia wyrobów winiarskich „Kubi”, PHU ELAN A. Święciak, Kwiaciarnia „Oliwia”, Apteka M. Keller, Art Graf J. Cichowski,  Sklep spożywczy A. Oleksik, A. Tyrała.

Dziękujemy również sponsorom, którzy udzielili wsparcia rzeczowego: Zakład Masarski „Więcek” (kiełbasa), ciastkarnia „Stokrotka” (ciasto), GS SCH (pieczywo), „Wyleżałek i Wyleżałek” (produkty spożywcze), PHU Henryk Gorol (kiełbasa i węgiel drzewny),  Hurtownia napoi A. J. Kulisz (napoje).

Dziękujemy MGOK w Woźnikach za wypożyczenie sztalug oraz L. Dyrdzik i K. Nawrat za ocenę prac w konkursach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia VII Forum Samorządów Uczniowskich.

Patrycja  Kaczmarczyk