Sobota, 2017-10-21

JĘZYKOWY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W WOŹNIKACH

Jesteś tu: » Strona startowa » JĘZYKOWY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W WOŹNIKACH

JĘZYKOWY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W WOŹNIKACH

26 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach odbył się XI Konkurs Językowy „Język obcy – moje pożyteczne hobby”. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Lubliniecki, pan Joachim Smyła, i Burmistrz Woźnik, pan Alojzy Cichowski. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu gimnazjów: z Boronowa, Koszęcina, Miotka, Psar, Strzebinia oraz Woźnik. W konkursach z języka angielskiego i niemieckiego uczestniczyły trzyosobowe drużyny z każdej szkoły.

Uczniowie zdobywali punkty dla siebie i jednocześnie dla szkoły, którą reprezentowali. Test konkursowy obejmował wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa, kultury i geografii krajów angielskojęzycznych i niemieckojęzycznych. Jury konkursu, w skład którego wchodzili nauczyciele gimnazjów i liceum, wyłoniło, po sprawdzeniu prac, zwycięzców w obydwu kategoriach. Podsumowaniem konkursu był quiz – zabawa dla wszystkich uczestników z udziałem opiekunów, uczniów i nauczycieli Liceum. W części artystycznej uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali podobieństwa i różnice między językami, a klasa III przedstawiła przezabawny skecz po śląsku. Na zakończenie pan Dyrektor Jarosław Kacorzyk wręczył nagrody zwycięzcom w kategoriach drużynowych i indywidualnych. W zakresie języka angielskiego zwyciężyła drużyna z Miotka, drugie miejsce przypadło uczniom ze Strzebinia, a trzecie – uczniom z Koszęcina. W zakresie języka niemieckiego bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Woźnik, dalsze miejsca zajęli, podobnie jak w przypadku języka angielskiego, uczniowie ze Strzebinia i Koszęcina. Wyniki konkursu indywidualnego były następujące:

Język niemiecki:

Miejsce I – Oliwia Opiełka, Gimnazjum w Woźnikach

Miejsce II – Dominika Mośny, Gimnazjum w Woźnikach

Miejsce III – Seline Kędzia, Gimnazjum w Koszęcinie

Język angielski:

Miejsce I – Wiktoria Plaza, Gimnazjum w Strzebiniu

Miejsce II – Oliwia Matusek,  Gimnazjum w Koszęcinie

Miejsce III – Weronika Klyta,  Gimnazjum w Woźnikach

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!