• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Dzień Ziemi

Jesteś tu: » Strona startowa » Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie klasy II b przygotowali prezentacje multimedialne poruszające ważne problemy środowiska przyrodniczego.

Dowiedzieliśmy się jak powstaje dziura ozonowa, kwaśne deszcze oraz smog kwaśny i fotochemiczny. Kolejnym punktem programu były listy „listki” od naszej Matki Ziemi skierowane do uczniów ze wskazówkami jak żyć i na co dzień dbać o przyrodę ożywioną i nieożywioną.

Następnie uczniowie realizujący projekt edukacyjny „Szanuj zieleń, nie bądź jeleń! Zbieraj makulaturę!” dokonali podsumowania swojej pracy oraz rozstrzygnięto konkurs na największą ilość uzbieranej makulatury. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z rąk pani dyrektor. Podsumowaniem była projekcja filmu edukacyjnego pt. „Drewno jako surowiec”.

Daria Płaszczymąka, Marzena Imiołczyk