• Odwiedziło nas: 206365 osób

International Village Project

Jesteś tu: » Strona startowa » International Village Project

International Village Project

Gimnazjum w Woźnikach przystąpiło do międzynarodowego projektu językowego o nazwie International Village Project, gdzie oficjalnym językiem jest język angielski. W ramach tego projektu uczniowie spędzają tydzień na Słowacji uczestnicząc w zajęciach z native speakers z US i Kanady. Bardzo ważnym atutem tego przedsięwzięcia jest to, iż są zakwaterowani w pokojach z rówieśnikami z innych krajów. To daje im możliwość stosowania języka angielskiego w codziennych sytuacjach. Mogą również zawiązywać międzynarodowe przyjaźnie, przełamywać bariery kulturowe i językowe, uczyć się tolerancji.

Pierwszym etapem uczestnictwa w projekcie było zgłoszenie naszej szkoły. Następnie uczniowie nakręcili Video Presentation, czyli krótki filmik przedstawiający naszą szkołę i uczestników projektu (https://www.youtube.com/watch?v=X_9bCuYT-dU). Kolejnym zadaniem było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej o Polsce składającej się z elementów artystycznych np. śpiew przy akompaniamencie (kolęda, pieśń ludowa). Prezentacja zawierała elementy kultury regionalnej: regionalny strój ludowy, gwara Górnego Śląska, wyroby regionalne. Uczniowie musieli wykazać się poprawną znajomością języka angielskiego aby zaprezentować przed wszystkimi uczestnikami projektu z innych państw europejskich informacje o Polsce.

Ostatnim etapem była właściwa realizacja projektu na Słowacji w dniach od 4 do 10 czerwca 2017 roku. W naszej sesji uczestniczyło 5 państw: Holandia, Dania, Łotwa, Mołdawia i Polska. W ramach pobytu uczniowie realizowali bardzo intensywny program. W wielonarodowościowych grupach (12 osób) odbywały się warsztaty językowe, oprócz tego uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach do wyboru: Board Games, Hiking, Baseball/Soccer, Water Polo, Handcrafting, Sushi Workshop. Sports Activities, Line Dancing, Hollywood, Make up Workshop, Rollercoaster, Improvisations, The Challenge. Wieczorami wszyscy uczestnicy projektu spotykali się w sali konferencyjnej, gdzie odbywały się następujące zajęcia i aktywności:

• Country Presentations
  • Taste My Country (nasza szkoła przygotowała bigos jako potrawę narodową)
  • Country Quiz
  • Music Quiz
  • Playing Video Presentations
  • Karaoke
  • Movie Night
  • Picture Hunt

W ramach integracji odbyły się też wycieczki do Aqua City w Popradzie i do Krakowa. W połowie tygodnia zorganizowano dla uczestników Disco Inferno. W hotelu znajdował się również kryty basen, do którego uczniowie mieli dostęp. W ostatnim dniu pobytu wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku, śpiewając przy akompaniamencie gitar popularne piosenki w języku angielskim. Ostatnim punktem było grupowe zdjęcie.

Zrealizowany projekt dał uczniom możliwość podniesienia umiejętności językowych, w szczególności komunikacji w języku angielskim. Poznali też kultury innych krajów, nauczyli się przełamywać stereotypy i nawiązali przyjaźnie.

Składamy serdeczne podziękowania dla państwa Ledwoń z Woźnik, właścicieli zajazdu „U Romana” za przygotowanie dla uczestników projektu potrawy narodowej – bigosu. Był wyśmienity!

/Szkolne koordynatorki projektu: Daria Płaszczymąka, Joanna Rajtor/