statystyki
  • Odwiedziło nas: 244856 osób
  • Do końca roku: 40 dni
  • Do wakacji: 217 dni
menunewsletterpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
Logo BIP
middleT.jpg

Charytatywny Mecz Piłki Nożnej – „Gramy dla Miłosza”

Jesteś tu: » Strona startowa » Charytatywny Mecz Piłki Nożnej – „Gramy dla Miłosza”

Charytatywny Mecz Piłki Nożnej – „Gramy dla Miłosza”

Kochani, za nami następne wielkie wydarzenie. Kolejny raz mieszkańcy Woźnik i przyległości udowodnili, jak wielkie mają serca i jak wiele w nich determinacji, zaangażowania i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Mecz charytatywny „Gramy dla Miłosza” miał miejsce 28 listopada 2015 r. na Hali Sportowej w Woźnikach. Rozpoczął się z przytupem. Imprezę otworzył żywiołowy występ dziewczynek z zespołu Escape (MGOK w Woźnikach), do których po chwili dołączył Sznupek (uwielbiana przez publiczność maskotka – pies policjant), robiąc efektowny szpagat. 
Po rozgrzewającym występie tanecznym, nadszedł czas na przemowę powitalną oraz przedstawienie małego bohatera meczu – ośmioletniego Miłoszka, któremu towarzyszyli rodzice. Kolejnym punktem programu była prezentacja obu drużyn: jednej złożonej z policjantów i księży oraz drugiej, w której skład wchodzili ochotnicy, pod nazwą „Reszta Świata”. Sędzią spotkania był złoty medalista olimpijski z Monachium, mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z 1972 roku oraz były reprezentant Polski, Pan Zygmunt Anczok. 
Pierwsze podanie należało do Miłosza. Niemal od razu drużyny zaczęły zaciętą rywalizację. Rozemocjonowana publiczność gorąco dopingowała zawodników. 
W trakcie pierwszej przerwy meczu miał miejsce pokaz zumby pod kierownictwem Pani Ewy Migodzińskiej, do którego dołączyli również sami piłkarze. Radości nie było końca. Wesołe podrygi zawodników w rytm tanecznej muzyki wywołały uśmiech na twarzy każdego z widzów. 
Po przerwie znów byliśmy świadkami zaciętej sportowej rywalizacji. Drużyny szły niemal „łeb w łeb”. 
W drugiej przerwie meczu odbyły się dwa konkursy: jeden przeznaczony dla panów a drugi dla pań. Oba miały humorystyczny charakter: pierwszy polegał na jak najszybszym zapięciu na sobie przez ochotników wszystkich guzików sutanny, drugi na trafieniu piłką do ćwiczeń wprost do bramki. 
Niedługo potem zakończyły się zmagania drużyn piłkarzy. Wynikiem 10:8 wygrała drużyna Reszta Świata. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary. Najlepszym strzelcem okazał się ks. Michał Wieczorek, a najlepszym bramkarzem ks. Mariusz Kostka. a każdy z piłkarzy otrzymał pamiątkowy medal. Obie drużyny dostarczyły kibicom wielu wrażeń. Najważniejsze jednak, że udało się zrealizować cel, dla którego to spotkanie się odbyło.

Po rozdaniu nagród odbyło się losowanie. Każdy z publiczności otrzymał przy wejściu numerek. Miłosz wylosował szczęśliwców, którzy wygrali m.in. sportowe koszulki, bluzę oraz kolację w Karczmie u Basieńki, usługi w serwisach samochodowych, bezpłatne strzyżenie, bony na zakupy i wiele innych. Po wszystkim miały miejsce podziękowania oraz pamiątkowe zdjęcia. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji meczu: Policjantom na czele z Komendantem Komisariatu w Woźnikach Panem Dariuszem Michalskim, Księżom z księdzem Mariuszem Kostką, drużynie „Reszty Świata”, Dyrektor Gimnazjum w Woźnikach – Pani Ewie Dudzie-Zarębie oraz wszystkim pracownikom gimnazjum, Burmistrzowi Woźnik – Panu Alojzemu Cichowskiemu, Burmistrzowi Lublińca – Panu Edwardowi Maniurze, Klubowi MLKS Woźniki, Uczniom Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Woźnikach, MGOK w Woźnikach, Pani Ewie Migodzińskiej – instruktorce fitness, Pani Iwonie Poręba, wszystkim Darczyńcom i Dobrodziejom. Nie sposób wszystkich wymienić, bo było nas ponad pół tysiąca. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli być z nami. 
Leczenie i rehabilitacja Miłosza jest bardzo kosztowna. Już w najbliższą środę bądź czwartek (2 lub 3 grudnia) Miłoszek przejdzie bardzo poważną operację. Po operacji czeka go natomiast trudna i długa rehabilitacja. Dzięki akcji udało się wesprzeć Miłoszka kwotą 12.325,99 zł. Miłoszek potrzebuje także wsparcia duchowego. Dlatego już najbliższy piątek, tj. 4 grudnia o godzinie 18.30 w kościele pod ww. św. Katarzyny w Woźnikach odbędzie się msza święta w jego intencji. Wszystkim ofiarodawcom, uczestnikom, ludziom dobrego serca pragniemy przekazać wyrazy podziękowania od samego Miłosza oraz jego rodziców: Pani Katarzyny oraz Pana Adriana. 
Kochani, z każdą kolejną imprezą charytatywną wzrasta liczba chętnych osób do pomocy. To motywuje nas do coraz większych przedsięwzięć. Cieszy nas, że idea niesienia pomocy innym jest w stanie połączyć tak wielu ludzi i nieść innym nadzieję. 
Trzymamy kciuki za Miłoszka i jego rodziców. Wszyscy jesteśmy z Wami!

 

 

/Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe „HUMANE”/