• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

GALA WOLONTARIATU

Jesteś tu: » Strona startowa » GALA WOLONTARIATU

GALA WOLONTARIATU

W piątek, 4 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się III Gala Wolontariatu organizowana przez Dom Pomocy Społecznej „Zameczek”, Zakład Karny w Lublińcu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Zameczka”. Honorowy patronat objęli: Starostwa Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura. Na wydarzeniu pojawił się Honorowy Obywatel Lublińca - Jan Czwortek.

W kategorii grupowej wyróżnione zostało między innymi Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Humane Woźniki w składzie: Józef Nowak, Michał Hajda, Piotr Ciba, Roman Pilorz, Bartłomiej Pliczko.

Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Humane" z Woźnik pod tą nazwa działa od 2015 r. Działalność osób związanych ze stowarzyszeniem nie jest jednak czymś nowym. Sama idea pomocy i rozpoczęcie działań z tym związanych to rok 2010 – gdzie jeszcze grupa nie działała w żadnej formalnej strukturze, ale już niosła pomoc potrzebującym - dzieciom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. Humane na swoim koncie ma organizację licznych imprez charytatywnych, z których środki przeznaczane są na leczenie chorych dzieci. Ostatnia, która odbyła się w ostatnią sobotę listopada zebrała ponad pół tysiąca osób, które przekazały w datkach ponad 12 tys. zł na leczenie 9-letniego Miłoszka z Ligoty Woźnickiej. Swoim zaangażowaniem Humane zaraża - z każdą imprezą przybywa chętnych do pomagania. Jego członkowie dla osób, które obejmują wsparciem są niczym członkowie rodziny, o której się nie zapomina. Goszczą w ich domach, obdarzają przyjaźnią, budują nierozerwalną więź. Aktualnie stowarzyszenie liczy 17 członków, ale Humane to rzesza wolontariuszy, ludzi z tzw. doskoku, którzy poświęcając swój czas energię, włączają się we wspólne pomaganie.

Wśród nagrodzonych w kategorii indywidualni wolontariusze znalazł się ksiądz Mariusz Kostka – Wikariusz zgłoszony przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach.
Jest w parafii pod wezwaniem Św. Katarzyny od 2010r. Czynnie angażuje się w działalność sportową, rekreacyjną i kulturalną Gminy Woźniki. Jest Organizatorem niezliczonej ilości przedsięwzięć wzbogacających rozwój młodzieży, dzieci, dorosłych i osób starszych. Jego entuzjazm pozytywna energia i osobowość jest tak duża, że nie sposób zamieścić w kilku słowach. Jest organizatorem i pomysłodawcą Woźnickiej Parafiady, charytatywnych meczy piłkarskich, turniejów i rozgrywek sportowych, wyjazdów rekreacyjnych i kulturalnych.