• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Piątek, 2017-08-18
Bogusława, Bronisława

REALIZACJA PROJEKTU „WORLD TALKS”

Jesteś tu: » Strona startowa » REALIZACJA PROJEKTU „WORLD TALKS”

REALIZACJA PROJEKTU „WORLD TALKS”

W dniach 31.01.2016 - 07.02.2016 szkoła realizowała projekt z udziałem wolontariusza posługującego się językiem angielskim. Wyznaczoną wolontariuszką dla naszej szkoły została JiHyuan Park z Korei Południowej, która została przyjęta i zakwaterowana przez rodzinę goszczącą (host family), państwo Fiuków z Woźnik.

Przybyła wolontariuszka, przez pięć dni przeprowadzała zajęcia z każdą klasą gimnazjum,  było to sześć godzin lekcyjnych  w ciągu dnia.

W pierwszym dniu zajęć, w poniedziałek tematem lekcji były ogólne informacje na temat Korei Poludniowej (General informationaboutSouth Korea). Kolejnym tematem były gry i muzyka koreańska (Games and Music in South Korea).

We wtorek, 2 lutego, w ramach projektu zorganizowano wycieczkę do Częstochowy na Jasną Górę z udziałem wolontariuszki, nauczycieli i uczniów. W czasie wycieczki zwiedzono Kaplicę Cudownego Obrazu, Chór, Salę Rycerską, Skarbiec oraz Muzeum 600-lecia Jasnej Góry. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie czynnej jeszcze szopki bożonarodzeniowej. Po klasztorze grupę oprowadzał anglojęzyczny przewodnik.

W środę tematem zajęć był alfabet i język koreański (TeachingKoreanAlphabet). W czwartek zajęcia dotyczyły koreańskiego stroju narodowego i muzyki (NationalKoreanclothes and Music).

Natomiast w ostatnim dniu zajęć, w piątek, wolontariuszka przedstawiła uczniom sławnych Koreańczyków (FamousKorean People). Również w tym dniu odbyło się oficjalne pożegnanie wolontariuszki w czasie przygotowanego przez uczniów apelu, który składał się z prezentacji multimedialnej, podsumowującej projekt oraz piosenki J. Lennona ,,Imagine” wykonanej przez uczniów klas trzecich.

Po krótkim występie pani dyrektor Ewa Duda-Zaręba podziękowała opiekunkom projektu, państwu Fiuk oraz wolontariuszce za wspaniały tydzień, dzięki któremu uczniowie mogli odbyć bardzo intensywny kurs języka angielskiego połączony z „podróżą” do Korei Południowej. Następniewręczono wolontariuszce i zaproszonej rodzinie goszczącej dyplomy i upominki.

Zajęcia, które przeprowadziła JiHyuan Park były ciekawe i merytoryczne. Składały się z kilku prezentacji multimedialnych, filmów oraz eksponatów i pomocy takich jak: koreański strój narodowy, koreańskie gry oraz pliki narodowej muzyki koreańskiej. Uczniowie mieli możliwość kontaktu i rozmowy z wolontariuszką. Zajęcia prowadzone przez nią były uzupełniane prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły na temat kultury polskiej. Rezultatem zrealizowanego projektu było poznanie i przybliżenie uczniom kultury odległego kraju azjatyckiego, jakim jest Południowa Korea, doskonalenie posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach, kształtowanie postawy tolerancji oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności, również promowanie kultury polskiej.

/Koordynatorki projektu: Joanna Rajtor, Daria Płaszczymąka/

PREZENTACJA "Thank you Ji Hyun Park for coming to Poland!"