Sobota, 2017-12-16

Sukcesy Gimnazjalistów z Woźnik

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy Gimnazjalistów z Woźnik

Sukcesy Gimnazjalistów z Woźnik

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale

wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Dr Wojciech Oczko

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 od listopada do lutego uczniowie Gimnazjum w Woźnikach startowali w Międzypowiatowej Amatorskiej Lidze Piłki Halowej Chłopców.Wyjazdy odbywały się w piątki w godzinach popołudniowych (pozalekcyjnych). Mimo to uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli, rywalizując z 6 drużynami z powiatu myszkowskiegoi lublinieckiego. Oto ci , którzy znaleźli się na drugim miejscu podium: Mośny Paweł- bramkarz,Występ Łukasz, Sylwa Dawid, Maruszczyk Robert, Ledwig Marcin, Nowak Krzysztof, Nicpoń Miłosz Kocot Dominik, Wieczorek Paweł, Hampel Eryk, Potempa Kamil.Łukasz Występ okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju.

W marcu startowaliśmy w Powiatowym Turnieju Szachowym w Boronowie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zdeklasowaliśmy wszystkich zawodników. Zarówno chłopcy w składzie: Mośny Paweł, Maruszczyk Robert, jak i dziewczyny w składzie: DanielczykMarzena, Chojnacka Julia, zdobyli 1 miejsce i zakwalifikowali się do Zawodów Rejonowych, gdzie będą walczyć z uczniami z powiatu tarnogórskiego.

Dzięki dofinansowaniu i wsparciu z Urzędu Miejskiego młodzież może uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach. Zajęcia sportowo-rekreacyjne, które rozwijają zamiłowania młodych ludzi, podobnie jak wyjazdy na basen do Tarnowskich Gór finansowane są, bowiem z funduszu Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pragnę podziękować panu Burmistrzowi, rodzicom,pani dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom MGOK w Woźnikach za wyrozumiałość, cierpliwość oraz za chęć współpracy.

Ze sportowym pozdrowieniem

nauczyciel wychowania fizycznego