Sobota, 2017-12-16

Laureaci i finaliści Gimnazjum w Woźnikach

Jesteś tu: » Strona startowa » Laureaci i finaliści Gimnazjum w Woźnikach

Laureaci i finaliści Gimnazjum w Woźnikach

Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje, co roku trójetapowe Konkursy Przedmiotowe dla gimnazjalistów z całego województwa śląskiego. Są to konkursy o dużym znaczeniu, ponieważ ich laureaci zostają zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego otrzymując 100 % punktów a najlepsze licea przyjmują ich z otwartymi ramionami. Za tytuł finalisty otrzymuje się dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku szkolnym w Gimnazjum w  Woźnikach osiągnęliśmy niebywały sukces. Uczennica Dominika Nowak została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz Biologii.D[d1] zięki temu nie będzie pisała egzaminu gimnazjalnego z części matematycznej i przyrodniczej. Należy nadmienić, iż jest ona także finalistką z fizyki. Dominika przez wiele miesięcy ciężko pracowała przygotowując się do etapu szkolnego, następnie rejonowego i wojewódzkiego. Musiała opanować treści wykraczające poza program nauczania gimnazjum i zmierzyć się z coraz większymi wymaganiami. Przy wsparciu, pomocy i zaangażowaniu nauczycielek przygotowujących uczennicę pani Justyny Rabędy oraz pani Darii Płaszczymąki osiągnęła zamierzony cel.

Gimnazjum w Woźnikach może poszczycić się jeszcze jednym uczniem. Andrzej Adamus również uczeń klasy III zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i Geografii. Dzięki temu zyska dodatkowe punkty w czasie procesu rekrutacyjnego do szkoły ponadgimnazjalnej. Niestety do tytułu laureata zabrakło mu naprawdę niewiele punktów. Ucznia przygotowywały pani Gabriela Musik oraz pani Marzena Imiołczyk.

Czwartego kwietnia w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego, na której Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer wręczyła zaświadczenia laureatom i listy gratulacyjne na ręce dyrektorów szkół.

Ogromnie cieszymy się z tych wyników i mamy nadzieję, iż te osiągnięcia zachęcą pozostałą młodzież do pracy, wysiłku i poświęcenia. Tylko to bowiem jest gwarancją powodzenia w każdej dziedzinie.

Uczniom jak i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gimnazjum w Woźnikach

[d1]