• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Konkurs recytatorski

Jesteś tu: » Strona startowa » Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

13.04.2016r. w Lublińcu w etapie powiatowm Paulina Musik zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

22.03.2016 r. w Gimnazjum w Woźnikach odbył się szkolny etap  konkursu recytatorskiego przygotowujący do XXVIII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów pt. "Wrażliwość na słowa". Spotkania mają charakter wieloetapowy i są przeprowadzane na drodze kilkustopniowych eliminacji: szkolnych, gminnych, powiatowych i regionalnych. Organizowane  są corocznie przez  Regionalny Ośrodek Kultury WOM w Częstochowie.

W eliminacjach szkolnych I miejsce zajęła Paulina Musik z kl. II a, II miejsce Weronika Cuglowska z kl. III a, III miejsce przypadło Zuzannie Fiuk z kl. II b.

Paulina Musik i Weronika Cuglowska reprezentowały szkołę podczas eliminacji gminnych w MGOK w Woźnikach w dn. 31.03.2016 r. Repertuar, który przedstawiły, obejmował utwory poetyckie i fragmenty prozy. Gminne jury wyróżniło obydwie uczennice, przyznając im dyplomy i nagrody książkowe.

Paulina i Weronika będą reprezentować szkołę i gminę podczas etapu powiatowego w Lublińcu  13.04.2016 r. Obydwie uczennice przygotowała do konkursu polonistka p. Ewa Merta.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!