• Odwiedziło nas: 206893 osób

Środa, 2017-06-28
Florentyny, Ligii

POWODZENIA GIMNAZJALIŚCI!

Jesteś tu: » Strona startowa » POWODZENIA GIMNAZJALIŚCI!

POWODZENIA GIMNAZJALIŚCI!

18 kwietnia 2016 r. 46 gimnazjalistów z Woźnik, podobnie jak ponad 360 tys. uczniów klas III gimnazjum z całej Polski rozpoczęło zmagania z egzaminem gimnazjalnym. W poniedziałek, na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie z języka polskiego. Dzisiaj gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. Z kolei w środę egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym - dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego brane są pod uwagę przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę także wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oceny z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły, świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie, aktywność społeczna.

W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klas wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji brane są pod uwagę wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i środę, będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!