Sobota, 2017-10-21

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Jesteś tu: » Strona startowa » Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2016r. odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów kl. Ib.

Ochrona środowiska naturalnego jest tematem, który odgrywa istotną rolę we współczesnym świecie. Dlatego wiemy jak ważne są inicjatywy lokalne podejmowanie w celu poprawy stanu środowiska naturalnego. Nasze gimnazjum aktywnie włącza się w różnego rodzaju akcje, które też przyczynią się  do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów.

Na apelu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Jesteś Eko? Zbieraj makulaturę”. Uczniowie klasy II a realizujący projekt przedstawili prezentację dotyczącą ich wielomiesięcznej pracy i uzyskanych efektów. Uczniowie, którzy uzbierali największą ilość surowca zostali nagrodzeni:

• I miejsce – Izabela Bartos           227,3kg
  • II miejsce – Oliwia Ujma                         198,9kg
  • III miejsce – Julia Chojnacka      158,2kg

W marcu nasze gimnazjum przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół „ZBIERAJ BATERIE”.

Zachęcamy wszystkich uczniów do zbiórki baterii.

Marzena Imiołczyk

Daria Płaszczymąka