• Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Piątek, 2017-08-18
Bogusława, Bronisława

Konkurs „LUBI MI SIĘ TU BYĆ”

Jesteś tu: » Strona startowa » Konkurs „LUBI MI SIĘ TU BYĆ”

Konkurs „LUBI MI SIĘ TU BYĆ”

20 maja nastąpiło rozstrzygnięcie POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI ORGANIZOWANEGO POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA PANA EDWARDA MANIURY.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu lublinieckiego. Jego celem było upowszechnienie i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów. Pozwoliło to na budowanie świadomości historycznej wśród młodych i zainteresowanie ich dziejami najbliższej okolicy. Uczestnicy dzięki konkursowi mogli również zaprezentować swoje umiejętności związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zdolności publicznych wystąpień.

Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz jej patrona. Do konkursu zgłoszono 15 prac w kategorii szkół podstawowych i 22 prace w kategorii szkół gimnazjalnych (w tym trzy z Gimnazjum w Woźnikach). Komisja konkursowa do drugiego etapu wytypowała najlepsze pod względem merytorycznym i wizualnym prezentacje.

W drugim etapie uczniowie mieli za zadanie przedstawić wynik swojej pracy przed publicznością i komisją konkursową. Podczas swoich wystąpień dzieci i młodzież musiała wykazać się profesjonalnością, opanowaniem, pomysłowością i oryginalnością. Poziom wystąpień był bardzo wysoki. W kategorii szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lublińcu. I miejsce powędrowało do Kingi Lis, II miejsce do Aleksandra Kopyto, a III do Katarzyny Kulińskiej. Wyróżnienie I stopnia przyznano Paulinie Plazie (Gimnazjum im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu). Uczeń Gimnazjum w Woźnikach – Patryk Górniak otrzymał wyróżnienie.

Słowa podziękowań należą się również pani Marzenie Imiołczyk, która zainteresowała i przygotowała swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy, a Patrykowi życzymy kolejnych sukcesów.