statystyki
  • Odwiedziło nas: 249040 osób
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 156 dni
menunewsletterpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

Poniedziałek, 2019-01-21
Imieniny:
Agnieszki, Jarosława
Logo BIP
middleT.jpg

Wycieczka rowerowo – przyrodnicza do Czarnego Lasu – klasy I a i I b.

Jesteś tu: » Strona startowa » Wycieczka rowerowo – przyrodnicza do Czarnego Lasu – klasy I a i I b.

Wycieczka rowerowo – przyrodnicza do Czarnego Lasu – klasy I a i I b.

Siódmego czerwca odbyła się wycieczka rowerowa klas I do Czarnego Lasu. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie kompleksu pałacowego w Czarnym Lesie. Następnie uczniowie brali udział w zajęciach terenowych. Zajęcia takie stwarzają niepowtarzalne sytuacje obcowania z przyrodą.

Są one niezmiernie ważne, jako źródło wiadomości, ponieważ umożliwiają uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą, żywymi roślinami i zwierzętami w ich środowisku, pozwalają na poznawanie warunków życia i potrzeb organizmów, charakterystycznych cech populacji różnych gatunków, typów i przykładów współzależności między organizmami w naturalnych biocenozach, umożliwiają zrozumienie istoty i znaczenia równowagi biocenotycznej oraz skutków jej zakłócania.

Wyposażeni w odpowiedni sprzęt do badań w terenie uczniowie dokonali pomiarów ekologicznych, zbadano:

  • temperaturę powietrza, gleby i wody,
  • zawartość ozonu w powietrzu,
  • pH gleby,
  • zawartość olejów w wodzie,
  • wilgotność powietrza,
  • natężenie hałasu.

Uczniowie mogli w warunkach naturalnych podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Na żywych okazach mięczaków, owadów i pajęczaków mieli możliwość utrwalenia wiedzy dotyczącej budowy i czynności życiowych. Ponadto udoskonalili umiejętność rozpoznawania w terenie drzew iglastych i liściastych, a także pospolitych roślin zielnych.

Ostatnim etapem wycieczki  był piknik na łonie natury, a konkretnie w ogródku jednego z uczniów - u Państwa Michalskich. Po tak długiej i wyczerpującej przejażdżce uczniowie zostali bardzo serdecznie ugoszczeni. Były dla nich przygotowane przepyszne owoce, bułeczki, ciasteczka i grillowane kiełbaski. Bardzo dziękujemy i jesteśmy wdzięczni.

Podsumowując, cele wycieczki zostały w pełni zrealizowane: sport i wypoczynek na łonie natury, bliższe poznanie otaczającej nas przyrody oraz integracja i współpraca uczniów.

 

Wychowawczynie klas I

Daria Płaszczymąka, Izabela Opiełka - Żuk