statystyki
  • Odwiedziło nas: 249054 osób
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 156 dni
menunewsletterpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

Poniedziałek, 2019-01-21
Imieniny:
Agnieszki, Jarosława
Logo BIP
middleT.jpg

PARAFIADA 2016

Jesteś tu: » Strona startowa » PARAFIADA 2016

PARAFIADA 2016

„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości.”
Jan Paweł II

Kochani, za nami kolejne wielkie wydarzenie – Parafiada 2016. Ogrom przedsięwzięcia, liczba uczestników, wolontariuszy oraz kibiców, atrakcyjne nagrody i rozbudowana część artystyczna złożyły się na nasz wspólny wielki sukces. Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób, a także chęciom i pozytywnemu nastawieniu uczestników, Parafiada 2016 kolejny raz okazała się wydarzeniem bardzo udanym.

K

Impreza rozpoczęła się w czwartkowy wieczór, koncertem zespołu Great Line - uczestnika Must Be the Music. W sali widowiskowej MGOK w Woźnikach muzycznie nastroiliśmy się do sobotnich wyzwań sportowo-artystycznych. Dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom MGOK w Woźnikach za zaangażowanie w organizację Parafiady 2016.
Piątek był dniem organizacyjnym. Staraliśmy się „dopiąć wszystko na ostatni guzik”.
W sobotę o 7:00 rozpoczęliśmy od mszy świętej, po której udaliśmy się na halę. Rozpoczęcie Parafiady zaplanowane było na godzinę 9:30. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tegorocznej ceremonii otwarcia imprezy towarzyszył występ przedszkolaków. Uroczystego zapalenia znicza parafiadowego dokonał Miłosz Płaczek. O godzinie 10:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek Parafiady. Zawody odbywały się równocześnie na hali i boisku przy Gimnazjum w Woźnikach oraz stadionie MLKS Woźniki. Nowością tegorocznej Parafiady były „Podchody”, czyli zajęcia sportowo-artystyczne. Każda z drużyn uczestniczyła w zabawach Karaoke, Warsztatach Tanecznych, Warsztatach Plastycznych oraz zajęciach karate i kursie udzielania pierwszej pomocy. Obserwując dzieciaków i młodzież oraz słuchając ich opinii, możemy z pełną stanowczością stwierdzić, że był to pomysł trafiony „w dziesiątkę”. Uczestnicy mieli okazję połączyć zabawę z nauką czegoś najbardziej pożytecznego w życiu - ratowaniem ludzkiego życia.
W czasie zawodów, zmierzyło się ze sobą 19 parafii, tj. około 500 uczestników. Zawody zakończyły się uroczystym rozdaniem nagród: pucharów i medali dla zwycięzców oraz pamiątkowych medali dla każdego z uczestników Parafiady. Ponadto przewidziano nagrody indywidualne: dla najlepszej siatkarki, najlepszych piłkarzy, najlepszych strzelców oraz najlepszych bramkarzy – pamiątkowe statuetki oraz oryginalne koszulki klubowe i reprezentacyjne.
Wiele radości wzbudziła wizyta policjantów. Dzieci i młodzież mieli okazje zapoznać się z wyposażeniem oraz odbyć przejażdżkę samochodem policyjnym.
Wielkie emocje wzbudziło losowanie nagród, w którym wzięli udział wszyscy będący na Parafiadzie. Do rozlosowania były m.in.: koszulka z autografami tegorocznego mistrza Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych - VIVE Tauron Kielce i nagroda główna – 2 rowery górskie.

Składamy swoje podziękowania wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w to wielkie i trudne przedsięwzięcie, jakim była tegoroczna Parafiada: burmistrzom Woźnik i Lublińca, księżom, wolontariuszom, policjantom, ratownikom medycznym, Stowarzyszeniu ,,Humane", klubowi MLKS Woźniki, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury, przedszkolakom, Szkole Podstawowej i Gimnazjum, wszystkim uczestnikom i kibicom.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich dobrodziejów, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć a ich pomoc jest nie do przecenienia.
Zwracamy też szczególną uwagę na niezwykłe zaangażowanie księdza Mariusza Kostki, bez którego całe przedsięwzięcie nie mogłoby się udać. Jego energia i serce napędzają nas do tworzenia w Woźnikach coraz okazalszych, piękniejszych i godnych podziwu imprez społecznościowych.

PARAFIADA to wspólne dzieło wielu osób i właśnie dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami!
PARAFIADA przekracza granice! 
PARAFIADA jednoczy dzieci i młodzież wielu parafii, gmin i miast! 
PARAFIADA buduje wspólnotę!
PARAFIADA rzeźbi umysł, serce i ciało!
PARAFIADA to święto, wiary, kultury, sportu i wielu ważnych w życiu wartości!

DZIĘKUJEMY !!!

Wszystkie zdjęcia z PARAFIADY 2016 możecie zobaczyć w albumie profilowym ks. Mariusza Kostki:
https://www.facebook.com/mariusz.kostka.9/media_set…

STATYSTYKA PARAFIADY 2016:
19 parafii
47 drużyn 
Około 500 uczestników
105 wolontariuszy
11 sędziów 
15 księży
2 proboszczów 
5 boisk
19 piłek 
10 pucharów
7 statuetek
7 nagród rzeczowych 
15 koszulek klubowych i reprezentacyjnych
2 rowery
480 medali
Kilkaset porcji bigosu
Kilkadziesiąt kilogramów kiełbasy
800 bułek
2 grille
6 blach kołocza 
540 litrów wody mineralnej
Wata cukrowa, Popcorn 
Karaoke, Karate, zajęcia plastyczne i taneczne, ratownictwo medyczne, dyskoteka i wiele wiele innych atrakcji
ALE PRZEDE WSZYSTKIM UŚMIECH NA TWARZACH DZIECI I MŁODZIEŻY - TO RZECZ BEZCENNA

ZWYCIĘZCY PARAFIADY 2016:
Siatkówka dziewczyn
1. Parafia Miłosierdzia Bożego w Gliwicach: Aleksandra Stec, Katarzyna Gładzik, Jacqueline Kuffel, Julia Korczak, Patrycja Goszczyńska, Marta Głazik
2. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
3. Parafia św. Anny w Gliwicach Łabędach
Piłka Nożna kat. szkoła podstawowa
1. Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy
2. Parafia św. Marcina w Starych Tarnowicach
3. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Lubecko
Piłka Nożna kat. gimnazjum+
1. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy II
2. Parafia św. Katarzyny w Woźnikach II
3. Parafia Wniebowzięcia NMP w Kępnicy
Zajęcia Artystyczne
Parafia św. Józefa w Krupskim Młynie
Najlepsze Selfie: Zuzanna Maszniew
Nagrody Indywidualne:
Najlepsza Siatkarka: Aleksandra Kubiś

 

/Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Humane"/