Sobota, 2017-12-16
Albiny, Sebastiana

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Jesteś tu: » Strona startowa » Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 21.10.2016 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone dla uczniów wszystkich klas gimnazjum warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili wyspecjalizowani ratownicy medyczni – pan Tomasz Mazur i pan Marcin Bola -  członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach.

Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Młodzież dowiedziała się również, jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-odechowej na fantomie dziecka i dorosłego. Odbyła się również krótka dyskusja mająca na celu uświadomienie uczniom tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka. Podsumowaniem zajęć w każdej klasie był krótki test dotyczący wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 10 listopada, podczas uroczystej akademii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Najlepszymi okazali się: Julia Dyl (kl. Ia), Oliwia Opiełka (kl. Ib), Kamila Breguła (kl. IIa), Sandra Sikora (kl. IIb), Dominika Mośny (kl. IIIa) oraz Kacper Maniura (kl. IIIb). Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami przez komendanta OSP w Woźnikach, pana Krzysztofa Nowackiego.

W imieniu uczniów Gimnazjum w Woźnikach składam serdeczne podziękowania prezesowi OSP w Woźnikach, panu Krzysztofowi Nowackiemu oraz ratownikom medycznym - panu Tomaszowi Mazurowi oraz panu Marcinowi Boli za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, niezwykle przydatnych w życiu każdego człowieka.