• Odwiedziło nas: 206883 osób

Święto Szkoły i XI Turniej Mikołajkowy

Jesteś tu: » Strona startowa » Święto Szkoły i XI Turniej Mikołajkowy

Święto Szkoły i XI Turniej Mikołajkowy

W dniach 10 - 11 grudnia 2016 r. na terenie  Gimnazjum w Woźnikach odbyły się dwa ważne przedsięwzięcia:

- Święto Szkoły z kiermaszem świątecznym oraz Jasełkami w wykonaniu uczniów

- XI Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-

Sportowe „Humane” oraz Gimnazjum w Woźnikach.

Po raz kolejny w historii szkoły turniej został zorganizowany w formule dwudniowej: 10 grudnia 2016 r. odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży, zaś 11 grudnia 2016 r. grali dorośli.

11 grudnia 2016 r. o godzinie 15.00 rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Najważniejszym punktem programu były jasełka przygotowane przez uczniów gimnazjum pod opieką ks. Michała Pilśniaka i pani Izabeli Opiełki - Żuk. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i Jej rodzice, Trzej Królowie, archanioł Gabriel, Herod i jego żona, szatan i pasterze. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny i podniosły nastrój. O dobrą zabawę oraz miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, młodzi wokaliści, prezentując znane kolędy i pastorałki. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zgromadzona publiczność doceniła gromkimi brawami.

Przez cały czas trwania imprezy czynna była kawiarenka oferująca kawę, herbatę oraz pyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców gimnazjalistów. W tych dniach można było także kupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne: stroiki, choinki, świeczniki, bombki i kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Podczas tej dwudniowej imprezy miała miejsce również loteria fantowa, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki dla uczniów do Grecji i wyjazdu na obóz językowy na Słowację.

Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji i uświetnienia naszej szkolnej uroczystości. Naszymi dobrodziejami są:

1. Rodzice uczniów Gimnazjum
  2. Nauczyciele i pracownicy Gimnazjum
  3. Bank PKO BP
  4. Zakład Masarski „Więcek”, panowie Dariusz, Klaudiusz Więcek
  5. Zajazd u Romana w Woźnikach, państwo Ewa, Roman Ledwoń
  6. Karczma u Basieńki w Woźnikach – Sośnicy, państwo Barbara i Marcin Badora
  7. PPHU Meble Wanat, panowie Łukasz, Marcin Wanat
  8. PZU SA, Woźniki, pani Anna Filipczyk
  9. Elektro – Partner, Woźniki, państwo Renata, Krzysztof Nowacki
  10. Strefa Paznokcia, Woźniki, pani Julia Ordon- Koloch
  11. JKP VIDEONET, Psary, pan Jarosław Dziub
  12. PPHU A&M PLAST, Woźniki, pan Mirosław Ocelok
  13. Diesel Service, Woźniki, pan Mariusz Mazanek
  14. Kwiaciarnia Oliwia, Woźniki, państwo Oliwia i Dariusz Bryła
  15. Agencja Ubezpieczeniowa „MARTEX”, Woźniki, pani Sylwia Wolkownik

Wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia jeszcze raz składam serdeczne dziękuję!