• Odwiedziło nas: 206877 osób

Środa, 2017-06-28
Florentyny, Ligii

Sprawozdanie z realizacji Projektu „World Talks” - edycja 2017.

Jesteś tu: » Strona startowa » Sprawozdanie z realizacji Projektu „World Talks” - edycja 2017.

Sprawozdanie z realizacji Projektu „World Talks” - edycja 2017.

W dniach od 13 do 17 lutego 2017 roku nasze gimnazjum kolejny raz realizowało Projekt „World Talks”. Tym razem gościliśmy wolontariuszkę z Indonezji. Podobnie jak przed rokiem każda klasa miała warsztaty w języku angielskim o różnej tematyce.

Wolontariuszka Sarah Hara Anggi przedstawiła uczniom informacje na temat Indonezji i jej położenia (General Information about Indonesia. Maps, Location, Capital, Geographical Features). Kolejne zajęcia poświęcone były nauce języka indonezyjskiego – podstawowe słowa i zwroty (Basic words and phrases in Indonesian language). Bardzo ciekawa prezentacja dotyczyła społeczeństwa Indonezji i religii tam wyznawanych (Ethnic groups, Tribes & Religious, famous Temples). Ostatnim tematem zajęć była dzika natura Indonezji, egzotyczne pejzaże oraz naturalne katastrofy zdarzające się w tym regionie świata: trzęsienia ziemi, tsunami, powodzie, wybuchy wulkanów (Natural disasters – Volcanoes, Floods, Tsunami, Earthquakes). Uczniowie poznali też naturalne środowisko słynnego Warana z Komodo (The Dragon from Komodo Island).

Podczas warsztatów nasi uczniowie również mogli się wykazać, przedstawiali prezentacje o Polsce i naszej kulturze, zadawali pytania, pokazywali swoje umiejętności wokalne, taneczne, rozmawiali o swoich zainteresowaniach itd.

W trakcie projektu została zorganizowana wycieczka do Częstochowy na Jasną Górę z udziałem wolontariuszki, nauczycieli języka angielskiego i uczniów klas I. W czasie wycieczki zwiedzano Kaplicę Cudownego Obrazu, Salę Rycerską, Muzeum 600 – lecia Jasnej Góry, niestety z powodu prac remontowych zwiedzanie Skarbca było niemożliwe. Po klasztorze grupę oprowadzał anglojęzyczny przewodnik.

Na zakończenie projektu uczniowie klas I przygotowali program artystyczny i prezentację multimedialną podsumowującą warsztaty. Po występach uczniów Pani Dyrektor złożyła wolontariuszce i zaproszonej rodzinie goszczącej państwu Fiuk podziękowania i wręczyła upominki.

Rezultatem zrealizowanego projektu było poznanie i przybliżenie uczniom kultury odległego kraju jakim jest Indonezja, doskonalenie języka angielskiego, kształtowanie postawy tolerancji i promowanie kultury polskiej.

Serdeczne podziękowania składamy rodzinie goszczącej, tj. Zuzi i jej rodzicom państwu Katarzynie i Wojciechowi Fiukom.

/Koordynatorki projektu: Joanna Rajtor, Daria Płaszczymąka/

Podsumowanie projektu