Sobota, 2017-12-16

DZIEŃ LICZBY π

Jesteś tu: » Strona startowa » DZIEŃ LICZBY π

DZIEŃ LICZBY π

14 marca br. Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Π.

Datę tę w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day [czyt. pajdej]. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentacje przybliżając nam ciekawostki dotyczące liczby ∏ oaz quiz matematyczny. Przedstawiciele klas rywalizowali  między sobą odpowiadając na 7 pytań - oczywiście z matematyki.

Zwyciężyła klasa Ib, na drugim miejscu znalazła się klasa IIIa, a trzecie zajęła klasa IIIb.

Dzień ten był również okazją na wręczenie nagród naszym sportowcom, i zwycięzcą szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

I miejce - Paulina Musik

II miejsce - Julia Dyl

III miejsce - Karolina Badora

Nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie biblijnym odebrała Elżbieta Buchenfeld

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!