• Odwiedziło nas: 206903 osób

Jesteś tu: » Strona startowa » Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017

Powodzenia!!!

Dnia 19 kwietnia o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie ostatnich klas gimnazjum w Woźnikach rozpoczęli zmagania z pierwszym tak poważnym testem w ich życiu. Egzamin gimnazjalny 2017 rozpoczął się dzisiaj od części humanistycznej.

Najpierw uczniowie zmierzą się z popularnym WOS-em i historią. Test będzie trwał 60 minut, po nim nastąpi godzinna przerwa.

Po krótkim odpoczynku uczniowie wrócą na sale i przez kolejne 90 minut będą pisać egzamin gimnazjalny z języka polskiego. Tutaj uczniowie oprócz pytań zamkniętych będą musieli poradzić sobie także z kilkoma zadaniami otwartymi, w których sprawdzą swoje umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

Jutro na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut).

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Ma on za zadanie sprawdzić wiedzę ucznia, jego predyspozycje i nakierować go na trudny wybór szkoły średniej, gdyż ilości uzyskanych w wyniku tego egzaminu punktów, w dużej mierze zależy przyjęcie bądź odrzucenie kandydatury ucznia w czasie rekrutacji do szkół średnich.