Sobota, 2017-12-16
Albiny, Sebastiana

Jesteś tu: » Strona startowa » Archiwum » DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni emeryci. Uczniowie, pod kierownictwem p.Gabrieli Musik i p.Joanny Rajtor przygotowali humorystyczne przedstawienie „Rozmowy podczas przerwy” zawierające wiele ciekawych wierszy i piosenek odzwierciedlających pracę nauczycieli. Po występach artystycznych Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożył życzenia i rozdał  kwiaty nauczycielom, pracownikom szkoły i szanownym emerytom. Po przedstawieniu pani Ewa Duda-Zaręba, Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim pracownikom za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby ludzi młodych oraz za zaangażowanie w edukację i wychowanie młodzieży, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Nagrody otrzymali: p.Marzena Imiołczyk, p.Joanna Rajtor, p.Izabela Opiełka-Żuk, ks. Mariusz Kostka, p.Joanna Ordon-Kazimierczyk, p.Joanna Ujma, p.Bożena Gorol, p.Alicja Polak, p.Lucyna Górska, p.Blandyna Kaczmarczyk, p.Maria Broncel, p.Grzegorz Bartos, p.Andrzej Cichowski.

Na zakończenie, pani dyrektor zacytowała słowa Janusza Korczaka:

Po zakończeniu uroczystości szkolnych pracownicy szkoły udali się na gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, gdzie młodzież Gimnazjum w Woźnikach swoim występem artystycznym uświetniła to spotkanie.